3D Tv Box

 

ÜrünlerDistribütörİletişim

 

 

Sıkça sorulan sorular:

1- 3D Tv Box her televizyonda çalışır mı?
Üç boyutlu film seyretmek istediğinizde tüm televizyonlarda (Tüplü, LCD, Plazma) çalışır. İki boyutlu filmleri üç boyutlu olarak seyretmek istediğinizde sadece tüplü televizyonlarda çalışır.

2- İki boyutlu filmleri nereden bulabilirim?
Piyasadan satın alacağınız ya da kiralayacağınız tüm VCD, DVD'ler iki boyutludur.

3- Üç boyutlu filmleri nereden bulabilirim?
Üç boyutlu filmleri Türkiye’de boyut.com.tr adresinden satın alabileceğiniz gibi sitemizin ya da sitemizin anlaşmalı olduğu interaktif satış yapan diğer sitelerden satın alabilirsiniz.
Ancak son yıllardaki film çekim teknolojisindeki gelişmelerle birlikte piyasadan satın alacağınız ya da kiralayacağınız bir çok filmde üç boyutlu sahneler de bulunmaktadır. Dolayısıyla üç boyutlu film seyrederken alacağınız hazzı içine üç boyutlu sahneler yerleştirilmiş filmlerden de alabilirsiniz.

4- Televizyon kanallarındaki tüm yayınları üç boyutlu olarak seyredebilir miyim?
Hayır, 3DTV Box cihazı televizyon ile anten kablosu arasında yer alan bir cihazdır.Cihaza giriş RCA kablo (Lale kablo) ile olduğu için Kablo TV ya da antenden gelen girişi 3DTV Box cihazına bağlamak teknik olarak mümkün değildir. Ancak Digitürk dahil uydu anten ile alınan her türlü yayını (reklamlar, filmler, futbol vs. her türlü yayın) 3DTV Box cihazı vasıtası ile iki boyuttan üç boyuta çevirerek izleyebilirsiniz.Bunun için yapılması gereken piyasada her yerden bulabileceğiniz bir tarafı skart diğer tarafı lale girişi olan kablodan satın alarak 3DTV Box cihazına giriş ve çıkışı sağlamaktır.

5- 3DTV Box cihazı uydu anten ile alınan her türlü yayını tüm televizyonlarda 2 boyuttan 3 boyuta çevirir mi?
Hayır, 3DTV Box cihazı uydu anten ile alınan her türlü yayını sadece tüplü televizyonlarda iki boyuttan üç boyuta çevirmektedir.

6- 3DTV Box cihazı üç boyutlu film seyretme ve iki boyuttan üç boyuta çevirme işlemleri dışında başka amaçla da kullanılabilir mi?
Evet, 3DTV Box cihazının 3 özelliği vardır.
a) Tüm üç boyutlu filmleri üç boyutlu olarak seyrettirme özelliği.
(Tüm televizyonlar için geçerlidir.)
b) İki boyutlu filmleri iki boyutlu TV yayınlarını üçüncü boyuta dönüştürme özelliği.(Sadece tüplü TV’lerde ve uydu anteni ile gelen yayınlarda geçerlidir.)
c) Play Station ve Xbox gibi oyun konsollarında oyunu iki boyuttan üç boyuta çevirme özelliği. (Sadece tüplü TV’lerde ve kopya oyun oynamak için çip takılmamış orijinal oyun konsollarında geçerlidir.)

 

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi info@tbatr.com adresine gönderin.
Telif Hakkı © 2006-2019, TBA Yeni Teknolojiler Bilişim Araştırma Geliştirme ve Dış Ticaret Limited Şirketi