3D Tv Box

 


 

3D Tv Box cihazının satıldığı sitelerden bazıları:

 

 

3D Tv Box

Fiyatı: 295 $

3D Tv Box cihazı ile ilgili yorumlarınızı lütfen info@tbatr.com adresine mail ile bildiriniz.

Yapılan yorumları okumak için "yorumlar" butonuna tıklayınız.

Yorumlar

Sistem ile gelen parçalar:
1 adet 3D TV Box cihazı
2 adet kablosuz kızıl ötesi gözlük
2 takım RCA tipi A/ kabloları
1 adet AC adaptör
1 adet uzaktan kumanda
1 adet ücretsiz 3 boyutlu dvd film (orijinal)

3D Tv Box NASIL ÇALIŞIR:

3D Tv Box 3.boyutun gücünü oturma odanıza çok hızlı bir şekilde getirir 3.boyut dijital ve özel efektlerin zevkini evinizde yaşayın. Yıllar süren araştırmalar sonucunda bir gurup mühendis ve bilim adamı şimdiye kadar imkansız olduğu sanılan bir şeyi gerçekleştirdiler. Standart 2 boyutlu video imajlarını gerçek holografik 3 boyutlu yansılara çevirdiler. Bu, şu anlama geliyor. Şimdi tüm beğendiğiniz televizyon dizilerini ve spor olaylarını, tüm dvd, vcd ve vhs filmlerinizi tüm ev sineması kütüphanenizi bütün video oyunlarınızı izleyebilirsiniz ve bütün bunları gerçek 3 boyutlu şekilde yapabilirsiniz. 

NASIL KULLANILIR:

3D Tv Box   DVD, VCD ve VHS, Kablo Tv veya oyun konsolunuza bağlı bir kablo aracılığı ile normal video sinyallerini alır. 2 boyutlu videoyu 3 boyutluya çevirir. Ve kablo aracılığı ile televizyonunuza yollar. 3D Tv Box dönüşüm sistemi elektroniği karmaşık matematiksel algo ritimleri ile standart 2 boyutu 3 boyuta çevirir. Ve size sunulan 3 boyut gözlükler ile televizyonunuzda izlemenizi sağlar. Özel geliştirilmiş mikro işlemciler bunu yaparken saniyede 90 milyon karmaşık imaj hesaplamaları yaparak sağ ve sol göz için ayrı, ayrı imajlar yaratır. Ve televizyon ekranınızda bunları dönüşümlü olarak gösterir. Bu sistem ile birlikte sunulan 3 boyut gözlükleri 3D Tv Box dönüşüm kutusundan gelen kızıl ötesi sinyalleri alarak çalışır. Gözlüklerin lensleri televizyonda gösterilen imajlara uygun şekilde açılıp kapanarak sol ve sağ gözlerinizin ayrı, ayrı sol ve sağ göze göre hesaplanmış imajları almasını sağlar ve böylece gerçekçi stereoskopik 3.boyut sağlar.

3D Tv Box fişe takılarak kullanılabilecek bir aygıttır. Fakat üzerinde bulunan tuşlar ile yaşayacağınız 3. boyut tecrübesi geliştirilebilir.

Giriş: (Input) tuşu dönüştürücüye gelen sinyal tipi içindir. (Oyun sistemi, 2 boyut video, 3 boyu video)

Çıkış: (Output) tuşu 2 boyut ve 3 boyutu görmek seçebilmenize olanak sağlar.

Phase adjust: tuşu sağ göz önceliği veya sol göz önceliği sağlar.

Parallax tuşları (< >) derinliği arttırmak veya azaltmak için kullanılır. Program mode tuşu önceden ayarlanmış 4 video kaynağından birini seçme olanağı sunar. Bir mod'dan diğerine geçmek çok kolaydır. Bu 4 özel kalibrelendirilmiş mod'lar(aşağıda listelenmiş) 3.boyut özelliğini geliştirir ve izlemekte olduğunuz programa göre maksimum derinliği arttırır.

Eylem 1: DVD, VCD ve VHS filmler, büyük ekran gösterimleri v.s için.

Talk Show: Yarışmalar, sitcomlar, haber programları, pembe diziler ve talk şovlar için.

Eylem 2:  Futbol, Basketbol v.s gibi spor olayları için.

Müzik Video: Sahne gösterileri, müzik videoları, canlı konserler için.

 

Teknik Değerler:

AC 120V, 50Hz ,DC 4.5 watts, 9V ,7.375” W x 4.50” D x 1.626” H ,1.1 lbs.

 

ÖNEMLİ UYARILAR

1. 3D Tv Box cihazı her ne kadar televizyona gelen yayın sinyallerini 2 boyuttan 3 boyuta çeviriyor olsa dahi Türk yayın sistemi Amerika’daki gibi olmayıp havadan alınan sinyaller ile çalıştığı için antenden veya kablo Tv’den kabloyu 3D Tv Box cihazına bağlayacak bir dönüşüm aparatı Türkiye’de mevcut değildir. Ancak decoder veya receiver cihazları ile (uydu yayınları) alınan her türlü yayını 3D Tv Box cihazı ile 2 boyuttan 3 boyuta çevirerek (2D input modu) seyretmeniz mümkündür.

2. Piyasadan satın alacağınız veya kiralayacağınız tüm DVD ve VCD filmleri 2 boyuttan 3 boyuta çevirerek izlemeniz mümkündür. (Sadece tüplü televizyonlarda bu işlem gerçekleşmektedir.)

3. 3D Tv Box cihazı ile herhangi bir yayını 2 boyuttan 3 boyuta çevirerek seyretmek istediğinizde (2D Display modunda) yayın sadece Crt (tüplü) televizyonlarda seyredilebilir. Çünkü 3D Tv Box cihazı Crt televizyonlar dışında diğer televizyonlarda (Plazma, Lcd, Projeksiyon Tv gibi) 2 boyuttan 3 boyuta çeviri yapamamaktadır.Oysa 3 boyutlu film seyretmek istediğinizde (3D Display modunda) 3D Tv Box cihazı Crt, Plazma, Lcd, Projeksiyon Tv gibi televizyonların hepsinde çalışmaktadır.

4. Epilepsi hastalarının kullanmaması tavsiye olunur.

5. Yayını mümkün olduğu kadar karanlıkta izlemeniz, ekran boyutunun büyük olması, Tv kenarında objeler olmaması (dikkati dağıtmaması için), ekranın ortasına bakmanız seyirden alacağınız zevki azami ölçüde artıracaktır.

6. Gözlüğü kesinlikle suyla temas ettirmeyiniz, çünkü gözlük içinde microchip bulunmaktadır, gözlük camı kirlendiğinde temizleme bezi ile siliniz.

7. Yayını başlattığınızda ekranda herhangi bir objenin yarısını aşağıda, yarısını yukarıda görmeniz halinde phase tuşuna basınız. Bir kaç kere phase tuşuna basmanıza rağmen yayının düzelmemesi halinde 3D Tv Box’ı kapatıp DVD, VCD’yi çıkartınız ve tekrar DVD, VCD’yi yerine koyup 3D Tv Box’ı açınız ve yayını tekrar başlatınız.

8. 3D Tv Box cihazının gözlükleri devreye girdiği anda 3D gözlüklerde ilk etapta insan gözü tarafından algılanan pırpırlar oluşmaktadır. Bu pırpırların sebebi 3D gözlüklerin yayını 3 boyutlu seyrettirebilmek için saniyede 90 milyon işlem yapmasıdır. 3D gözlükler 3D Tv Box cihazı ile birkaç kez (4-5 kez) kullanıldıktan sonra insan gözü pırpırlara alışmakta ve pırpırlar artık pek algılanmamaktadır.

 

 

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi info@tbatr.com adresine gönderin.
Telif Hakkı © 2006-2019, TBA Yeni Teknolojiler Bilişim Araştırma Geliştirme ve Dış Ticaret Limited Şirketi